Hazardous Material Shipping Kit: 9x9x9-3/8 in, 4G/Y5.9/S, 200#DW, UN Rated, 4 PK
Item: 22EP35,
MFR: HMS-6445M,
Brand: BERLIN
| Holds Container Style | Bottle |
| Inside Length | 9 in |
| Inside LxWxH | 9x9x9-3/8 in |
| Inside Width | 9 in |
| Inside Height | 9-3/8 in |
| UN Rating Solid | 4G/Y5.9/S |
| Holds Container Size | (4) 16 oz Bottles |
| Board Test | 200#DW |
| Standards | UN Rated |
| Wall Type | Double Wall |
