Insulated Shipping Container: 11x8x11 in, 1.5 in Insert Wall Thick, Corrugate, Urethane Foam, 8 PK
Item: 420M19,
MFR: 327,
Brand: THERMOSAFE
| Inside Length | 11-3/8 in |
| Inside LxWxH | 11x8x11 in |
| Inside Width | 8-3/8 in |
| Insert Wall Thickness | 1.5 in |
| Inside Height | 11 in |
| Shipping Box Material | Corrugate |
| Insert Material | Urethane Foam |
| Color | Gray |
