Machine Screw: #10-32 Thread Size, 1/2 in Lg, Steel, Zinc Plated, Pan, Internal Tooth, 100 PK
Item: 1PXZ9, MFR: MSPIFI-1000500-100P, Brand: GRAINGER APPROVED
| System of Measurement | Inch |
| Thread Size | #10-32 |
| Fastener Length | 1/2 in |
| Head Type | Pan |
| Drive | Slotted |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Washer Thickness | 0.024 in |
| Washer Outside Diameter | 0.381 in |
| Dimensional Standards | ASME B18.13 |
