Metric Compression Spring, Music Wire: Precision, Music Wire, 12.6 mm Overall Lg, 10 PK
Item: 781HP2,
MFR: D10280,
Brand: SPEC
| Product Type | Metric Compression Spring, Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 12.6 mm |
| Outside Dia. | 2.2 mm |
| Wire Dia. | 0.2 mm |
| Large Outside Dia. | 2.2 mm |
| Compressed Length | 3.99 mm |
| Spring Rate | 0.18 N/mm |
