Metric Compression Spring, Music Wire: Precision, Music Wire, 170 mm Overall Lg, 4 mm Wire Dia.
Item: 781JR7,
MFR: D13660,
Brand: SPEC
| Product Type | Metric Compression Spring, Music Wire |
| Type | Precision |
| Material | Music Wire |
| Overall Length | 170 mm |
| Outside Dia. | 36 mm |
| Wire Dia. | 4 mm |
| Large Outside Dia. | 36 mm |
| Compressed Length | 65.81 mm |
| Spring Rate | 6.35 N/mm |
