Mountable Threaded Stud: 5/16"-18 Thread Size, Round Base, Top, Steel, Black Oxide, 100 PK
Item: 1LAP4, MFR: 1LAP4, Brand: GRAINGER APPROVED
| System of Measurement | Inch |
| Thread Size | 5/16 in, 5/16"-18 |
| Material Type | Steel |
| Mount Type | Round Base |
| Material | Steel |
| Finish | Black Oxide |
| Base Thickness | 0.094 in |
| Stud Length | 3/4 in |
| Weld Projection Location | Top |
