Pull Handle: Load Rated (Y/N), Unthreaded Through Holes, Nylon, Matte, 17/32 in Grip Dia.
Item: 4KZX9,
MFR: M-72163,
Brand: MONROE PMP
| Product Type | Pull Handle |
| Load Rated (Y/N) | Y |
| Mounting Type | Unthreaded Through Holes |
| Material | Nylon |
| Finish | Matte |
| Mounting Hole Center to Center | 6-19/64 in |
| Projection | 2-3/64 in |
| Grip Dia. | 17/32 in |
| Screw Size | M8 |
| Load Capacity | 225 lb |
