Pull Handle: Load Rated (Y/N), Unthreaded Through Holes, Plastic, Powder Coated
Item: 1XPA2, MFR: 1XPA2, Brand: GRAINGER APPROVED
| Product Type | Pull Handle |
| Load Rated (Y/N) | Y |
| Mounting Type | Unthreaded Through Holes |
| Material | Plastic |
| Finish | Powder Coated |
| Mounting Hole Center to Center | 6-3/4 in |
| Projection | 2 in |
| Screw Size | M5 or 10-32 |
| Overall Width | 1-3/16 in |
| Load Capacity | 175 lb |
