Pull Handle: Threaded Holes, Aluminum, Painted, 15 3/4 in Mounting Hole Center to Center
Item: 20KC25, MFR: M.1066 BM/30-400 CLEAN, Brand: ELESA
| Product Type | Pull Handle |
| Load Rated (Y/N) | N |
| Mounting Type | Threaded Holes |
| Material | Aluminum |
| Finish | Painted |
| Mounting Hole Center to Center | 15-3/4 in |
| Projection | 2-61/64 in |
| Grip Dia. | 1-3/16 in |
| Grip Thickness | 1-3/16 in |
| Screw Size | 8 |
| Overall Length | 18-5/16 in |
| Overall Width | 45/64 in |
| Thread Depth | 19/32 in |
