Pull Handle: Unthreaded Through Holes, 316 Stainless Steel, Polished, 7 7/8 in Overall Lg
Item: 4WRL3,
MFR: FT-200,
Brand: SUGATSUNE
| Product Type | Pull Handle |
| Load Rated (Y/N) | N |
| Mounting Type | Unthreaded Through Holes |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Mounting Hole Center to Center | 6-57/64 in |
| Vert. Mounting Hole Ctr. to Ctr. | 1-25/32 in |
| Projection | 1-31/32 in |
| Grip Dia. | 7/8 in |
| Grip Thickness | 5/16 in |
| Screw Size | M6 x #35 |
| Overall Length | 7-7/8 in |
| Overall Width | 2-3/4 in |
