Recessed Folding Pull Handle: Unthreaded Through Holes, 316 Stainless Steel, Polished
Item: 4LAN7,
MFR: PH-0304,
Brand: MONROE PMP
| Load Rated (Y/N) | N |
| Mounting Type | Unthreaded Through Holes |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Cutout Height | 1-1/2 in |
| Cutout Width | 1-1/8 in |
| Mounting Hole Center to Center | 3 in |
| Vert. Mounting Hole Ctr. to Ctr. | 1-7/8 in |
| Screw Size | #8 |
| Projection | 3/8 in |
| Color | Silver |
