Rubber Edging: Style A, SBR, 25 ft Lg, 220°F Max. Temp. (F), 1/2 in Groove Wd, 1/2 in Groove Dp
Item: 38EH80, MFR: ZTRIM-217, Brand: GRAINGER APPROVED
| Material | SBR |
| Overall Length | 25 ft |
| Inside Width | 1/2 in |
| Inside Height | 1/2 in |
| Overall Width | 5/8 in |
| Overall Height | 5/8 in |
| Maximum Operating Temperature | 220 Degrees F |
| Minimum Operating Temperature | 0 Degrees F |
| Profile Shape | A |
