Rubber Edging: Style F, Silicone, 50 ft Lg, 450°F Max. Temp. (F), 1/16 in Groove Wd
Item: 38EH99, MFR: ZTRIM-167, Brand: GRAINGER APPROVED
| Material | Silicone |
| Overall Length | 50 ft |
| Inside Width | 1/16 in |
| Inside Height | 3/8 in |
| Overall Width | 1/4 in |
| Overall Height | 1/2 in |
| Maximum Operating Temperature | 450 Degrees F |
| Minimum Operating Temperature | -90 Degrees F |
| Profile Shape | F |
