Semiconductor Fuse: 250 A Amps, 150V AC, Cylindrical Body
Item: 4TWL4,
MFR: FWA-250ASI4,
Brand: BUSSMANN
| Amps | 250 A |
| Series | FWA-ASI4 |
| AC Voltage Rating | 150V AC |
| DC Voltage Rating | 150V DC |
| Speed | Fast Acting |
| Visual Indication | Nonindicating |
| Body Style | Cylindrical |
| Length | 2-21/32 in |
| Diameter | 1 in |
| Equivalent Series | A15QS, FWA, L15S |
