Shelf Bracket: Steel, 500 lb Load Capacity (Lb.), White, 11-45/64 x 8-13/64 in
Item: 33TZ28, MFR: 33TZ28, Brand: GRAINGER APPROVED
| Product Type | Shelf Bracket |
| Material | Steel |
| Load Capacity (Lb.) | 500 lb |
| Color | White |
| Size (In.) | 11-45/64 x 8-13/64 in |
| Length (In.) | 11-45/64 in |
| Width (In.) | 8-13/64 in |
| Height (In.) | 1-9/64 in |
