Shelf Bracket: Steel, 500 lb Load Capacity (Lb.), White, 15-3/4 x 10-5/8 in
Item: 33TZ29, MFR: 33TZ29, Brand: GRAINGER APPROVED
| Product Type | Shelf Bracket |
| Material | Steel |
| Load Capacity (Lb.) | 500 lb |
| Color | White |
| Size (In.) | 15-3/4 x 10-5/8 in |
| Length (In.) | 15-3/4 in |
| Width (In.) | 10-5/8 in |
| Height (In.) | 1-9/64 in |
