Shipping Box: Bulk Cargo Box, 41x41x40 in, 40x40x40 in, Triple Wall, 90 ECT, HSC Closure, Kraft
Item: 55VJ65,
MFR: 55VJ65,
Brand: GRAINGER APPROVED
| Box Style | Bulk Cargo |
| Inside Length | 40 in |
| Inside Width | 40 in |
| Outside LxWxH | 41x41x40 in |
| Inside Height | 40 in |
| Inside LxWxH | 40x40x40 in |
| Wall Type | Triple Wall |
| Board Test | 90 ECT |
| Closure Style | HSC |
| Wall Thickness | 1/2 in |
