Shipping Box: Gaylord Box, 49 5/8x39 5/8x35 5/8 in, Double Wall, 51 ECT, HSC Closure, Kraft
Item: 55VJ73,
MFR: 55VJ73,
Brand: GRAINGER APPROVED
| Box Style | Gaylord |
| Inside Length | 49-5/8 in |
| Inside Width | 39-5/8 in |
| Inside Height | 35-5/8 in |
| Inside LxWxH | 49-5/8x39-5/8x35-5/8 in |
| Wall Type | Double Wall |
| Board Test | 51 ECT |
| Closure Style | HSC |
| Wall Thickness | 9/32 in |
