Shipping Box: RSC Box
Item: 55VJ72,
MFR: 55VJ72,
Brand: GRAINGER APPROVED
| Box Style | RSC |
| Inside Length | 50-5/8 in |
| Inside Width | 39-5/8 in |
| Inside Height | 35-5/8 in |
| Inside LxWxH | 50-5/8x39-5/8x35-5/8 in |
| Wall Type | Double Wall |
| Board Test | 51 ECT |
| Closure Style | RSC |
| Wall Thickness | 9/32 in |
