Spring Snap, Heavy Duty: Load Rated, 5/16 in Stock Thick, 3 1/8 in Overall Lg
Item: 4GGP3,
MFR: 4GGP3,
Brand: LUCKY LINE PRODUCTS
| Product Type | Spring Snap, Heavy Duty |
| Type | Load Rated |
| Stock Thickness | 5/16 in |
| Overall Length | 3-1/8 in |
| Eye Inside Dia. | 3/8 in |
| Max. Load Capacity | 380 lb |
| Finish | Black Resin |
| Snap Opening | 3/8 in |
