V-belt: 5L430, 43 in Outside Lg, 21/32 in Top Wd, 13/32 in Thick
Item: 802R39,
MFR: 85430,
Brand: CONTITECH INC.
| Belt Trade Size | 5L |
| Reinforcing Cord Material | Aramid |
| Industry Number | 5L430 |
| Number of Ribs | 1 |
| Outside Length | 43 in |
| Thickness | 13/32 in |
| Top Width | 21/32 in |
| Thickness (Nominal) | 3/8 in |
| V-Belt Type | Classical |
