V-Belt: C89, 93 in Outside Lg, 7/8 in Top Wd, 17/32 in Thick
Item: 13V832,
MFR: 13V832,
Brand: DAYTON
| Belt Trade Size | C |
| Reinforcing Cord Material | Polyester |
| Industry Number | C89 |
| Number of Ribs | 1 |
| Outside Length | 93 in |
| Thickness | 17/32 in |
| Top Width | 7/8 in |
| Thickness (Nominal) | 17/32 in |
| V-Belt Type | Classical |
